רוצים שיועץ לימודים ייצור איתכם קשר?

  מה זה הנחיית קבוצות ומה הולכים ללמוד בקורס שלנו:

  העולם שלנו סובב סביב אינטראקציות חברתיות. ישנם 2 סוגים של הנחיית קבוצות.

  1. הנחיית קבוצות בסגנון תוכן / תהליך
  2. הנחיית קבוצות הדרכתית.
  ראשית נבין מה זה תוכן/ תהליך

  הנחיית קבוצות תוכן / תהליך

  • תוכן- כל הדברים המתרחשים בקבוצה באופן גלוי – מה נאמר, מה מוצג כלפי חוץ 
  • תהליך- כל התהליכים המתרחשים באופן סמוי בקבוצה באופן לא מוחשי ולרוב בצורה לא מודעת.

  בהנחיית תוכן תהליך הקבוצה עצמה היא המתודה המרכזית, חברי הקבוצה עוברים תהליך אישי ביחד עם הקבוצה כאשר הקבוצה מאפשרת לחבריה לעבור תהליך אישי עם רבדים פסיכולוגיים ותפיסתיים.
  זו הנחייה ברמה הגבוהה ביותר וגם המשמעותית ביותר, הנחייה זו מאפשרת בארגונים פתיחות, ליווי קבוצה בתהליך והיא גם יוצרת פתרונות למערכות היחסים המורכבים בארגונים השונים תוך כדי העצמת חברי הקבוצה. 

  הקבוצה היא המרכז והמנחה צריך לדעת להנחות אותה להובלה עצמית תוך כדי שימוש בכלים של הנחייה כגון ניהול דיון רגשי, זיהוי תפקידים בקבוצה, שיקוף ועוד…

  הנחיית קבוצות הדרכתית

  הנחיית קבוצות הדרכתית למעשה משתמשת במתודות שונות על מנת להעביר מסר או ״להפיל אסימונים״ להנחיה כזו נדרשת מיומנויות של עמידה מול קהל, העברת מסרים, שימוש נכון במתודיקה וניהול דיונים.
  בהנחיית קבוצות הדרכתית המנחה בפרונט ואילו בהנחיית קבוצות תוכן תהליך הקבוצה היא הפרונט. 

  בשניהם נוצר חיבור למנחה ובלעדיו זה לא יכול להתקיים. 

  מרגע לידתנו אנחנו נמצאים במערכת קבוצתית- משפחה, חברים, בית הספר, תנועת הנוער אליה השתייכנו.. אנו כל הזמן מהווים חלק מקבוצה. הקבוצה משמשת תפקיד משמעותי בחיינו, ולרוב היא עשויה להיטיב עם הפרטים המרכיבים אותה בהמון היבטים ותחומים. 

  לא פעם שאלתם את עצמכם, כיצד נוכל להפוך את הצוות שלנו לצוות מנצח? מהי הדרך הטובה ביותר לאחד את הכוח הקבוצתי לכדי הצלחה כללית, אישית ומקצועית?

  במסגרת קורס הנחיית הקבוצות של man&mind תרכשו ידע ומיומנות להנחות קבוצה, תלמדו לזהות את הסוגיות המרתקות שעולות במהלך חיי הקבוצה, לפתור בעיות ודילמות בדרכים תקשורתיות, להוביל קבוצה ותהליכים בארגון בו אתם נמצאים או עתידים להיות. 

  man&mind מתמחים בפיתוח יכולות בינאישיות, נקודת המוצא שלנו מעוגנת בהנחה שהכל זה אנשים. באמצעות שיטה ייחודית שפיתחנו תקבלו כלים פרקטיים לעבודה וכן לפיתוח אישי, פיתוח מנהיגות ואסרטיביות שיעצים את כישורי ההנחייה שלכם.

  אנחנו מזמינים אתכם לחוויה מרתקת של לימודי הנחיית קבוצות מעשירים ומספקים שיעניקו לכם ארגז כלים המאפשר כניסה חלקה אל שוק העבודה. אנחנו מאמינים בהעברת מסרים באמצעות תהליכי למידה חווייתיים עם דגש על הדינמיקה הקבוצתית.

  בואו ללמוד מאלו שעושים את זה בשטח יום יום מעל 20 שנה!