לפני שמראים את הסרטון:

אני רוצה לספר לכם על שני סוגים של אנשים – אלו שיצליחו ואלו שיהיה להם קשה מאוד להצליח עד בלתי אפשרי.

אלו שיצליחו אני קורא להם " המצליחנים " ואלו שיהיה להם קשה להצליח נקרא להם "התבוסתניים".

ישנו מכנה משותף בין התבוסתניים למצליחנים – שניהם נמצאים באותו מעגל  (לצייר על הלוח את המעגלים אם אין מצגת)- "מעגל הדאגות" לכולנו יש דאגות – איך נצליח? איך יהיה לי מספיק כסף? האם יהיו לי חברים, איך אשתלב?, האם אוכל להנהיג? גם המצליחנים וגם התבוסתניים נמצאים במעגל הדאגות.

העניין הוא שהתבוסתניים נמצאים במעגל הזה עם שני חברי ילדות, שהולכים איתם יד ביד… חבר הילדות הראשון של התבוסתניים הוא "רחמים" – הם כל היום ברחמים עצמיים – למה זה קורה לי? אם רק הייתי מקבל את ההחלטה השנייה… איך אין לי כסף? למה זה מגיע לי? כל היום ברחמים עצמיים … החברת ילדות השנייה של התבוסתניים היא "תקווה" הם כל היום בתקווה שמשהו יקרה… הדודה מחו"ל תתפגר ותוריש לנו מיליונים, במבחן הקרוב יהיה תוספת ציון לכולם כי הוא היה קשה מדי, התפקיד שרציתי יתפנה ואני אוכל סוף סוף לגשת אליו… כל היום הם בתקווה שהדברים מתישהו ישתנו…

יש להם גם עוד חבר ילדות שמצטרף אליהם בגיל ההתבגרות, לחבר הזה קוראים יגאל – שואלים את התלמידים – מה יגאל יעשה?  – והתשובה – יגאל אותם מייסוריהם!!  הוא לא גואל אותם והם גם מקווים שמתישהו יצטרף דוד ניסים והחברה מזל! הם לא באים! אגב, למי שזה מעניין אותו – מזל זה ראשי תיבות : מקום זמן לעשות .

רק המצליחנים שנמצאים במעגל הדאגה נמצאים במעגל פנימי נוסף שנקרא "מעגל ההשפעה" – הם מודעים לדאגות אבל עושים משהו בנושא, זה אלו שאומרים לעצמם – נכון שאני במצב הזה, נכון שאני בסיטואציה הזאת אבל אני עוד יכול להשפיע על זה!

גם למצליחניים יש חברה קרובה שהולכת איתם יד ביד לאורך כל הדרך, מכירים אותה במקרה? "מזל". רגע, מסתדר לכם בכלל שלמצליחניים, שנמצאים במעגל ההשפעה יש מזל?? זה פשוט לא המזל שאתם מכירים.. זה ראשי תיבות של מקום, זמן ולעשות.

כל כך הרבה אנשים נמצאים במקום הנכון בזמן הנכון אבל לא עושים שום דבר ואחר כך אומרים לעצמם איך אין לי מזל?!!

התבוסתניים יאשימו גורמי שליטה חיצוניים על הבעיות שלהם – אין לי מספיק זמן, אין לי תקציב, לא עוזרים לי, הקורונה!

המצליחניים יבדקו גורמי שליטה פנימיים – מה הם יכולים לעשות עם המצב שהם נקלעו אליו, איך הם יכולים להשפיע?

בשלב הזה אני שואל את הילדים מי מפחד מכישלון? שיצביע… ואז אני שואל אותם – אתם יודעים מה יותר גרוע מכישלון ? ( התשובה היא לא לנסות – מהפחד מכישלון אנשים פשוט לא מנסים… )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

אני אומר לתלמידים – אני רוצה להראות לכם סרטון מקסים על מישהי שכנראה יותר מכל אחד כאן בגיל 18 נפלה למעגל הדאגות ויכלה להיות עם רחמים ותקווה יד ביד לכל החיים אבל היא בחרה להיות במעגל ההשפעה ולעשות עם זה משהו….

מראים את הסרטון – דגשים להסביר תוך כדי הסרטון:

(אחרי שסיימון לוחץ על הכפתור להגיד שלכל שופט בתכנית הזו יש פעם אחת בלבד בעונה שהוא יכול ללחוץ על הכפתור הזה שמעלה ישירות את המועמד לגמר בהופעות החיות – "סיימון קאוול" הוא השופט הקשוח ביותר והוא בחר לתת את ההזדמנות הזאת למנדי.

שואלים את הילדים בסוף הסרטון האם מנדי על הבמה הזו היא "מצליחנית/מנהיגה"?

התשובה היא כמובן: כן, ולמה? כי….:

מנהיגות היא "היכולת לטעת מוטיבציה באחרים לעשות משהו… " מנדי לא התכוונה להיות מנהיגה אבל היא נטעה מוטיבציה ללא מעט אנשים בקהל לקום ולעשות עם עצמם משהו גם אם הם חשבו לפני זה שזה כמעט בלתי אפשרי.

כל מי שיושב כאן הוא מנהיג! אתם נוטעים מוטיבציה באחרים לעשות משהו – תראו את החלטות הקנייה של ההורים שלכם, מלא פעמים נטעתם בהם מוטיבציה לקנות לכם משהו,

תסתכלו על ההחלטות של חברים שלכם – לאן יוצאים, מה עושים היום בערב… אתם נוטעים בהם מוטיבציה לעשות משהו…

כולכם כאן מנהיגים אבל במינונים שונים!  אז אני רוצה לאבחן כל אחד ואחת מכם עכשיו, איזה מנהיגים אתם, ואיזה טיפוסים אתם…..

המנהיגים הם אלו שבוחרים להיות במעגל ההשפעה – גם על עצמם וגם על אחרים…

לחצו כאן כדי לראות את סרטון 'זמרת מיוחדת' (בסדנה הסרטון יגיע עם תרגום!)

זמרת חירשת מעודכן למנחים