אז מה נשתנה הלילה הזה? הרבה השתנה! מהפתיח ניתן להבין מתיי כתבתי את המאמר הזה, אנחנו באמצע משבר שהעולם עוד לא ידע, ארגונים בהסגר, עסקים מושבתים, מעל מיליון עובדים ומנהלים הוצאו לחל״ת ולא באמת יודעים האם יהיה להם לאן לחזור, ואלו שממשיכים לעבוד נמצאים באי וודאות מתמיד, מנהלים רבים נמצאים בכאוס ביחד עם העובדים שלהם ובעלי העסקים עושים הערכת נזקים וליקוק פצעים שעדיין לא הגלידו,

כשנחזור לשגרה, ואנחנו עוד נחזור לשגרה, עולם העבודה יהיה קצת אחר, אנחנו נשים מסכות, נתקלח באלכוג׳ל, נשטוף ידיים בטירוף ונשמור על היגיינה מקסימאלית, אבל יש משהו שלא ישתנה וזה הצורך בקרבה ויחס אנושי, יותר מזה, אנשים יחזרו אחרי המשבר הזה עם חוסר בתחום, מנהלים יחזרו עם צורך בכלים חדשים ישנים בניהול והנעת עובדים, פיתוח מנהלים בעידן שאחרי הקורונה לא יהיה משהו שרק נייס טוב הב… זה יהיה בגדר החובה אם ארגונים רוצים לחזור למסלול הסדיר בצורה הטובה ביותר. זה הזמן לבנות את הפיתוח מנהלים שלכם ליום שאחרי, הם הראשונים שזקוקים ליחס מההנהלה הבכירה ועד הנהלה הזותרה וכמו כל דבר בעסק, אם זה יהיה מוצלח זה יחלחל כלפי מטה לכל הארגון. יציאה מהמשבר לא מתחילה משפיכת תקציבי פרסום או שיווק ללא הכרה. יציאה מהמשבר מתחילה מהשדרה הניהולית, חייבים לעשות פיתוח מנהלים, אם זה באמצעות סדנאות פיתוח מנהלים' פגישות אישיות, הרמת מוטיבציה ובניית תכנית עבודה עם יעדים מדידים. יציאה מהמשבר הזה יהיה כמו שלימדו אותנו כילדים קטנים מה עושים כאשר נופלים מהאופניים – חייבים לקוםֿ, להרים את עצמך ולהעלות עליהם שוב.

יש 3 בסיסי יציבות בחיים, עבודה, זוגיות ומגורים. בסיס העבודה של כולנו התערער במשבר הזה, עכשיו צריך לבנות את הבסיס הזה מחדש אצל המנהלים והעובדים שלכם, רק ככה ניתן להתרומם ולצאת לדרך חדשה ומוצלחת.

במשבר הזה יש את הארגונים שבונים את היום שאחרי ויש את אלו שיושבים על הגדר, מה אתם בוחרים להיות? רוצים עזרה בניהול המשבר? רוצים לתכנן איתנו קורס פיתוח מנהלים?  מוזמנים ליצור קשר.

כתיבת תגובה