45 דקות

היום הזה הולך להיות אחד המשמעותיים ביותר עבורכם.

אני הולך לאבחן כל אחד ואחת מכם – איזה טיפוס הוא ואיזה סוג של מנהיג הוא – קודם כל נבין משהו- כולם מנהיגים! במינונים שונים.

המשפט הטוב ביותר ששמעתי למה היא מנהיגות – "מנהיגות היא היכולת לטעת מוטיבציה באחרים לעשות משהו." כולם נוטעים באחרים מוטיבציה לעשות משהו – גם אם זה דברים קטנים.

(לתלמידים אני אומר תראו את החלטות הרכישה של ההורים שלכם בסופר – אתם נוטעים בהם מוטיבציה לעשות דברים)

אתם הולכים לעבור עכשיו אבחון שהחברות הגדולות במשק העולמי משתמשות בו בכדי לבחור את המנהיגים והמנהלים שלהם.

תשקיעו בזה! זה משנה חיים.

אחרי שכולם פותחים את השאלון בניידים, עוברים על ההסבר ביחד:
(מה שכתוב בכחול זה הטקסט בשאלון, באדום התוספות שאני אומר בעל פה )

אם הדף המקוון לא עולה, לעשות ריפרש ובסוף הכל יסתדר 😊

אם לא עובד לתלמיד ספציפי, אפשר לתת לו עותק מודפס למילוי

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

לפניך 20 אמירות המתייחסות לדרך הפעולה שלך במצבים שונים.

תשובותיך צריכות לשקף איך את/ה נוהג/ת במקרים אלה ולא מה את/ה חושב/ת שנכון או צריך לעשות. "אל תנסו לרצות אף אחד – לא יקראו מה כתבתם בכל שורה, יקראו תוצאה סופית ואין טוב או רע."

למול כל אמירה נמצאים 4 אפיונים.

עליך לשקול את מידת התאמתם לך ולסמן את הספרות 2 , 4 , 8 או 1 לפי מידת ההתאמה:

אין לחזור על אותו מספר בשורה אחת. "כולם עיניים אליי – אתם לא יכולים באותה שורה לרשום פעמיים 8 כי שניהם הכי נכון לכם – אתם חייבים לדרג ולחלק בכל שורה את ארבעת הספרות."

בכל שורה :הענק/י 8 נקודות לאפיון שהכי יהלום אותך.

הענק/י 4 נקודות כאשר האפיון מתאים לפעמים.

הענק/י 2 נקודות כאשר האפיון מתאים מעט מאוד.

הענק/י 1 נקודה כאשר האפיון הכי פחות מתאים לך.

את הנקודות רשום במשבצת הריקה שמשמאל לאפיון.
בכל שורה חייבים להיות כל הערכים 8, 4, 2, ו- 1 .

סיימתם למלא, לכתוב במחברת את התוצאות שלכם.

ומי שסיים שייגש אליי להראות לי מה יצא לו ואני אגיד לו כמה כמוהו יש באוכלוסייה.

אם יש למישהו שאלות מוזמן לפנות אליי.

משתמשים במצגת:

"קודם כל מה שמילאתם כרגע נקרא שאלון אדיג'ס

קצת גאווה ישראלית – פרופסור אדיג'ס הוא ישראלי שמחזיק היום באחד המכונים המצליחים ביותר בניו יורק, כל החברות המובילות בעולם פועלות היום לפי המודל שהוא פיתח.

אד'יגס אומר שבכל אחד מאתנו יש 4 טיפוסים, 4 מנהיגים, יש לנו את כל הארבעה אבל במינונים שונים. אין טוב או רע! יש מי אתה ומי אתה צריך סביבך בכדי להצליח.

אני הולך להראות לכם את מפתח התוצאות. שימו לב, יש מפתח תוצאות שונה לכל אות. עוד רגע תצטרכו לרשום ליד האותיות P A E I האם זה פחות מועדף, משני , עיקרי או עיקרי מאוד לפי מפתח התוצאות שאני אציג. יכולות להיות לכם תוצאות שונות, יכול לצאת למישהו הכל משני (זה אומר שהוא מאוזן) , יכול לצאת לכם עיקרי אחד, 2 עיקרי מאוד וכן הלאה.

אם יצא לכם באות מסוימת פחות מועדף, זה אומר ששם אתם בחוסר. משני, זה קיים אצלכם.

אם יצא עיקרי, זה אומר שזה בולט אצלכם.   אם יצא עיקרי מאוד – זה בולט מאוד.

המינונים בין אחד לשני הם שונים, תסכימו איתי שמי שיצא לו בA 83, או מישהו אחר שיצא לו 96, בשניהם זה קיים אך האנשים שונים והמאפיינים באים לידי ביטוי בעוצמות שונות.

ואז מסבירים להם:

עוברים על המצגת ומסבירים את ארבעת סוגי המנהיגים כולל מנהיג לדוגמה

  • מנהיג P ( אריאל שרון ) – הכינוי שלו בפוליטיקה היה הבולדוזר!  הוא היה תקתקן, מקבל החלטות מהירות, גם אם אחרים לא הסכימו אותו זה לא עניין אותו – הוא קיבל החלטה לבצע התנתקות מעזה וביצע את זה גם עם חברי מרכז הליכוד – המפלגה שלו התנגדה לזה.
  • מנהיג A ( לי קוואן יו – ראש ממשלת סינגפור שהכניס סדר וארגון והפך את המדינה שלו למעצמה כלכלית ) – הפך את סינגפור למעצמה כלכלית! עשה את זה בדיקטטורה אבל עשה. שימו לב לכמה דברים מעניינים. אם היינו גרים שם עכשיו כנראה שרובנו המוחלט היה בכלא כבר כי בסינגפור יש עונש על זריקת מסטיק ברחוב או אפילו יריקה. פעם ראשונה קנס – פעם שנייה כלא. הכל עובד בצורה מאוד מסודרת.

כשאני שואל מי כאן E  אני מבקש מכל מי שיצא לי E עיקרי או עיקרי מאוד לעמוד ואז אני אומר לכיתה- תסתכלו טוב טוב על החברה האלו- שווה לשמור איתם על קשר כי הם עם פוטנציאל להיות מיליונרים!! ( תהיה התלהבות בכיתה ) או !!  כישלונות לאורך כל הדרך!!!  לא סותר אחד את השני, רוב המיליונרים חוו אין ספור כישלונות לפני שהצליחו להביא את המכה הגדולה!  ואז מקריא להם את המלל על טיפוס E

מנהיג E ( סטיב ג'ובס ) – יצירתי בטירוף – כל עולם שינה את כל עולם המחשבים והמוזיקה והטלפונים הניידים – יצא לו 121 E אגב אפל העולמית משתמשת באדיגס לבניית צוותים שיש להם באופן מושלם את כל הטיפוסים.

 

אם הייתי רוצה להסביר את ההבדלים בגדול אני אספר לכם שאם אנשים שכל אחד מהם מייצג מנהיג מסוג אחר – PAEI  היו יוצאים לטייל ביחד, הם טיילו בשביל צר, משמאלם תהום, מימינם צוק חד וגבוה. פתאום נתקלו בסלע שחסם את הדרך. איך כל אחד מהם היה מגיב?

מנהיג שהוא P היה אומר – יאללה קדימה, לדחוף… למה אתם מחכים?

מנהיג A היה אומר, רגע, בואו נשב, נתכנן ונחשוב איך מזיזים את הסלע.

מנהיג E היה אומר – רגע, אני רואה פה למעלה ענף של עץ, בואו נוריד אותו, נייצר מנגנון הרמה ונזיז את הסלע…

מנהיג I היה אומר- חברים, לא משנה איך נעשה את זה, העיקר שנעבוד ביחד ואחרי שנעבור את הסלע – פותחים פק"ל קפה 🙂

חשוב להדגיש - אין תוצאה טובה יותר מאחרת, אין מנהיג שהוא טוב יותר מאחר - מה שחשוב לקחת מפה זה מי אני וחשוב עוד יותר להבין מי אני צריך סביבי שישלים אותי - ברגע שאני מבין מי אני ומי אני צריך סביבי אני באמת יכול להצליח…

השיטה הזו עוזרת לבנות צוות שהוא מאוזן –
הינה הצוות הטוב ביותר בטלוויזיה שנבנה על בסיס המודל:

חיים כהן – הוא I קלאסי, תמיד מתעניין באנשים, בסיפור מאחורי המנות, בית אמא ואבא, מאיפה השורשים ומה זה עושה לאנשים, דגש על הרגשות והמניעים הנסתרים, הלב שהם מביאים למנה.

יונתן רושפלד – הוא P קלאסי. תקתקן, לא רואה בעיניים, קוטל אם צריך, מקדש את המטרה ואת האיכות של המנה. יכול להיות קשוח אבל גם בעל הסטנדרט הגבוה ביותר כלפי עצמו וכלפי המסעדות שלו והמנות שהוא מכין ומצפה להם. חותר למצוינות.

אייל שני – E קלאסי. תמיד מסתכל על הכל בזווית אחרת, יכול לדבר שעה על העגבנייה ועל האיכויות שלה, חושב ומנתח באופן יצירתי, מופשט ומיוחד את המנות ואת המתמודדים, רואה הזדמנויות ואיכויות חדשות שיכולות לצאת מהם.

מיכל אנסקי – A קלאסית, בהכשרתה היא גסטרונומית, כלומר מתמחה במזון ברמה המדעית. מתרכזת בעיקר ברכיבים של המנות, כמויות, מתכונים, מתעסקת ברשימת הדברים הנדרשים ובשילוב שלהם. מאוד מסודרת וברורה.

לחצו כאן להסבר למנחים - אדיג'ס