חשוב רק להציג את המספרים במצגת ולא להגיד אותם בקול…

אומרים לתלמידים שאנחנו רוצים להציג בפניהם סדרת מספרים והם צריכים להבין מה הלוגיקה ולזהות את המספר הבא.

חשוב להגיד לתלמידים: ״מי שמצליח להבין את הסדרה שלא יגיד מה הלוגיקה של הסדרה, פשוט צריך להצביע ולהגיד את הספרה הבאה, אם אני רואה שאתם צודקים, אני אשאל אתכם מה המספר הבא בשביל לראות שהבנתם ואם הבנתם אני אגיד לכם הבנתם אבל אתם לא עונים יותר! תנו לחברים אחרים בכיתה להצליח להבין את הלוגיקה מאחוריי הסדרה של המספרים (המילה לוגיקה היא חשובה)

מציגים במצגת את המספרים 2,3,6 … מה המספר הבא? 7 , מה המספר הבא? 8 , וכן הלאה,

עושים את זה עד שאחרון התלמידים בכיתה הבין… כשמגיעים למספר 60, מבקשים מהכיתה שכל מי שלא הבין את הלוגיקה שירים יד. בוחרים אחד מהם ומבקשים ממנו להקריא את המספרים מההתחלה אבל אומרים לו להקשיב למה שהוא מקריא וגם שימשיך לקרוא גם אם הוא הבין…. שתיים, שלוש, שש….. שואלים: מה משותף לכל המספרים – בזמן שאנחנו מפנים את האצבע שלנו לאוזן. נכון! כל המספרים מתחילים באות 'ש'

אומרים לתלמידים: ״מה קרה? נתתי לכם סדרת מספרים אז התחלתם לחשב?! כולם כאן עשו בהתחלה 2 כפול 3 שווה 6 עד כאן הבנתי אותו…

מאז שאנחנו קטנים, לימדו אותנו שעם מספרים אנחנו ישר נלך על פתרון מתמטי.
למה אי אפשר למצוא פתרון אחר?

חשיבה יצירתית זו היכולת לשבור את תבניות החשיבה הקבועות, כלומר- לצאת מהקיבעון המחשבתי, לצאת מהקופסא. אנחנו נמצאים בעידן שכמעט הכל מוגש לנו, המוח שלנו עושה קיצורי דרך שפוגעים לנו ביצירתיות. הסדנה הקרובה תאפשר לנו לפתוח את הראש ולחשוב באופן שונה ממה שאנחנו רגילים ביום יום.

היום תקבלו מאיתנו כלים לכך אבל שתדעו לחשוב יצירתי זה כמו חדר כושר!                     זה שריר שאפשר לפתח אבל זה מצריך מאיתנו תרגול – חדר כושר למוח.