סדנת ניהול זמן ושלבים להצלחה

משך – 4 שעות אקדמיות
הצגה עצמית

נעים מאוד, שמי _______ אני מחברת הסדנאות מן אנד מיינד – אדם ומחשבה.

אנחנו מעל 40 מנחים שעובדים בבתי ספר, תנועות נוער, ארגונים עסקיים וצה"ל ואנחנו עוסקים במשהו אחד – פיתוח כישורים חברתיים …

היום אנחנו בסדנה, לא הרצאה, רק בכדי שתבינו את זה – אנחנו כבר נתחיל –

לפני שנתחיל אני רוצה לספר לכם על תמונה משפחתית מהמאה ה19 – לא יודע אם ידעתם את זה אבל צילום תמונות סטילס התחילו במאה ה19, המשפחות העשירות היו מזמינות אליהם צלם, הוא הגיע עם מצלמה שישבה על חצובה ונראתה כמו אקורדיון, פרגוד שעושה לו חושך וחוט עם כפתור שיוצא מהמצלמה, הוא אמר לכולם לא לזוז ואז לחץ על הכפתור לצילום.

שואלים את המשתתפים "אתם יודעים כמה זמן לקח לצלם תמונה מהרגע שהצלם אמר לא לזוז, לחץ על כפתור הצילום ועד הרגע שהתמונה צולמה?" התשובה היא 49 דקות – זה הזמן שהיה דרוש לצורך החשיפה לפילים.

לקראת סוף המאה ה19 הם שיכללו מאוד את הטכנולוגיה וזמן הצילום ירד ל8.5 דקות בלבד.

בגלל זה, כל התמונות הללו נראו אותו הדבר: הם היו מסודרים שורות שורות, בשורה האחרונה עמדו

ראשי המשפחה הזקנים ביותר – גילאים 42-47  ( שואלים את המשתתפים איך יכול להיות שהם הזקנים? – פשוט מאוד, ממוצע גיל התמותה במאה ה19 היה גיל 45 !!

ראש המשפחה העשיר ביותר עמד בשורה האחרונה באמצע והיחידי שבמשך 8.5 דקות דפק חיוך של? …   (שואלים את המשתתפים – חיוך של מה? ) הילדים יענו – מיליון דולר! ואז אומרים להם בחזרה – "לא, חיוך של יש לי עבדים… בתקופה ההיא זה כמו מיליון דולר." אישתו עומדת לידו והיחידה מהנשים שדופקת חיוך עוד יותר גדול של מה?? …. ( הילדים עונים יש לי עבדים )  ואז אומרים להם בחזרה – לא ! חיוך של – לבעלי יש עבדים – בתקופה הזו השוביניזם חגג.

בשורה השנייה עמדו הזוגות הצעירים הנשואים, גילאי 14 ומעלה. ( חיים עד גיל 45… אין זמן! )

הם קיבלו כיסא בר גבוה כדי לא להסתיר את השורה הראשונה

בשורה השנייה ישבו בני הנוער

בשורה הרביעית, אם בכלל הייתה שורה רביעית, ישבו הילדים עד גיל 3 שהיו שכובים על הרצפה מרוחים. למה? לך תבקש מילד בן 3 לא לזוז 8 דקות.

למה אני מספר לכם את כל הדבר הלא מעניין הזה? כי…..

הסבר: בעוד רגע נשחק בכיתה משחק בשם 'מולקולות' שאותו אסביר עוד רגע. בכל רגע נתון במהלך המשחק המנחה יכול להכריז 'תמונה משפחתית'. ברגע שהוא מכריז יש לכיתה 5 שניות להסתדר לתמונה משפחתית של כל הכיתה אל מול המצלמה של המנחה. נותנים לתלמידים פעם אחת להסתדר בתמונה כזו כדי להבין איך זה נראה, כשהם צריכים להיות ב-4 שורות. גבוהים מאחורה, אח"כ עמידה שפופה, אח"כ על הברכיים ובסוף אלו ששוכבים על הרצפה.

המנחה מסביר שלא אכפת לו איך התלמידים נראים, מחייכים או לא, מסודרים או מבולגנים,

בסוף ה-5 שניות הוא מצלם!

משחקים מולקולות כאשר כל כמה סבבים מכריזים תמונה משפחתית ממקום אחר בכיתה.

המספר האחרון תמיד יהיה מולקולות של 4 בשביל חלוקת הקבוצות למתודה הבאה.

לסרטון הסבר תמונה משפחתית ומולקולות