בסוף הקרנת הסרטון שואלים את הקבוצה מה אנחנו לומדים מסרטון כזה?

לפעמים צריך לדעת לא להקשיב – אבל לא סתם, לפעמים צריך לדעת לא להקשיב להורסי החלומות! יש לנו בחיים לא מעט הורסי חלומות, אנשים שיגידו לנו שזה לא אפשרי, חבל על הזמן, זה לא יצליח, אתם תפגעו, אל תנסו אפילו.

ולכם עכשיו אני אומר- כשאתם מציבים לעצמכם חלום/ חזון…. תחלמו בגדול! אל תקשיבו להורסי החלומות שאומרים לכם שלא תצליחו. לכו בעקבות הלב שלכם.

טיפים של מנחים ותיקים:

מופיע במצגת- לתת דוגמאות של אנשים ידועים שלא האמינו בהם ובסוף התגלו כהצלחה ענקית:

  • על מי אמרו שהוא כישלון פוליטי גדול והוציאו אותו מהמפלגה? ווינסטון צ'רצ'יל

(צ'רצ'יל נודה לחלוטין ממפלגתו בעקבות חילוקי דעות אידיאולוגיים. כשפרצה מלחמת העולם השנייה, הגלות שלו נפסקה והוא מונה לשר הימייה בממשלה. בשנה לאחר מכן הוא נבחר לראשות הממשלה בגיל 62. בזכותו בריטניה הצליח להחזיק מעמד במלחמה מול הגרמנים.)

  • על מי אמרו שהיא מעורבת מדי מבחינה רגשית בסיפורים שלה אופרה ווינפרי

(פוטרה מעבודתה הראשונה בטלוויזיה. ווינפרי, כידוע, לא ויתרה. לא על עיתונות ולא על מעורבות רגשית, והפכה למלכת תכניות האירוח הבלתי מעורערת, למעצמת תקשורת של אשה אחת ולאחת הנשים החזקות באמריקה, השווה שלושה מיליארד דולר.)

  • על מי אמרו שהוא ניעדר דמיון ושאין לו רעיונות יצירתיים? וולט דיסני

(הוא פוטר מעיתון הקנזס סיטי סטאר, הכל בגלל שהעורך שלו חשב שהוא נעדר דמיון ושאין לו רעיונות טובים. עסקים נוספים של דיסני נכשלו במהלך הדרך שלו למעלה. וכשהסרט שלגיה יצא לאקרנים, כבר היה ברור שמדובר בסיפור הצלחה מפעים ומלא דמיון ורעיונות טובים.

הפסקה